Zde vám představuji svou sbírku mobilních telefonů SIEMENS založenou v roce 2008.
Telefony zde prezentuji od nejstaršího po nejnovější v dané kategorii. Třída A patřila základním a nejlevnějším telefonům, třída C pak střední třídě s dobrým poměrem cena/výkon. Nejvyšší třída spadala pod písmeno S. Dále existují méně početné třídy, jako je M (převážně odolné telefony) a E (stylové telefony v závěru produkce Siemensu (Benq-Siemensu). Dále Existují doplnující písmena L (Výsuvný telefon, stylový telefon), M (odolný nebo z vyšší střední třídy) a F, jenž označuje Véčkovou konstrukci. Nesmím zapomenout ani na důležité X, které znamená v dané třídě ještě něco navíc.
Každý telefon ve sbírce má svou vlastní fotogalerii, do které se dostanete stiskem tlačítka s fotoaparátem. Postupně přidávám do jednotlivých galerií i krátké video zachycující konkrétní telefon "v akci". Tento seznam je stále aktualizovaný. (Naposledy 23. 1. 2016)
STAV: 100% - modrá varianta
STAV: 100% bílá varianta
Řada 10 se skládala ze špičkově vybaveného Siemensu S10 a dostupnějšího C10 - ten má pouze základní výbavu: Posílá a přijímá zprávy SMS a telefonuje. Displej není plně grafický má předinstalované ikony atd.
Varianta C25 s pozměněným vzhledem, neprodávala se v ČR.
STAV: 80%
První Siemens řady C s barevným displejem (101x80 4096 barev). Nabízel i javu MIDP 1.0, MMS a polyfonní vyzvánění. Sdílená paměť měla kapacitu 1.8 MB. C60 disponovala výměnnými kryty.
Zajímavost: Vzhled i HW je stejný jako u levnější A60. A60 má však uměle zablokované některé funkce (javu, GPRS...)
Tento telefon byl oproti všem předchůdcům hodně vyspělý, v době uvedení na trh měl velmi dobrý poměr cena/výkon. Displej s rozlišením 130x130 bodů zobrazil 65 536 barev, tehdy obřích 10.3MB sdílené paměti se dobře hodilo pro ukládání libovolných souborů, přijatých třeba přes vestavěný infraport. Integrovaný fotoaparát měl rozlišení 352x288 bodů (CIF). C65 podporuje taky javu ve verzi MIDP 2.0, hry lze přijímat i odesílat přes infraport. Telefon má organizační funkce na výbornou a rovněž poteší 1000 místný vícepoložkový adresář. Polyfonní vyzvánění může hrát až 40 hlasy.
CX65 ve verzi pro operátora T-Mobile. Oproti CX65 má zcela jiný vzhled. Ikonky hlavního menu jsou upravené ve stylu operátora T-Mobile.
Zajímavost: Všiměte si tlačítka s logem t-zones, toto tlačítko je na klasické CX65 skryto.
Jedná se v podstatě o CXT65 s čistým FW (bez úprav t-mobile) pro volný trh.
STAV: 98%
Varianta CXV65 s čistým FW. (Bez úprav Vodafone)
STAV: 98%
Jedná se o prototyp Siemensu S75 v nevídané modré barvě, který má na těle napsáno "CX75" (Proto jsem ho zařadil do třídy "C") pod baterií má pro změnu štítek "X-75". Je to tedy předsériový kousek S75, označení CX75 je maskující, existuje i verze s ozančením FE75. (Velmi vzácná - KOUPÍM)
Oproti klasické S75 má tento telefon pár drobných detailů, místo tlačítka na play/pause má tlačítko na spuštění funkce push to talk. Má trochu jinak tvarovanou hlavní navigační klávesu (stříbrný rámeček), sklíčko LED blesku je čiré, modul fotoaparátu je shodný s tím na M75.
Je to prototyp Siemensu CF110 (označení vymysel BENQ) CL85 je označení které by použil Siemens a taky že ho použil - alespoň u prototypů. Funkční nabídka je shodná s modelem AX72, jediný rozdíl je v displeji, kdy CL85 má kvalitnější TFT displej s rozlišením 130x130 bodů a podporou 65.536 barev.
Zajímavost: Tento prototyp nemá dole dírku pro mikrofon, zkrátka na ní při výrobě zapoměli.
STAV: 80% béžová varianta
STAV: 97% Winter edtion (bílá)
Úspěšný pokračovatel rodu "M", po delší odmlce zase odolný a to velmi odolný. K odolnosti mu pomáhali gumové záslepky VGA fotoaparátu a systémového konektoru, guma byla i v rozích a kolem celého obvodu telefonu - tím došlo k utěsnění předního a zadního krytu. Telefon obepínal ještě kovový rám, který zároveň i chránil displej proti poškrábaní. Největší slabinou telefonu byl právě velký displej, přesto bylo hodně nepravděpodobné, že by se displeji při pádu něco stalo. Výbava je shodná se Siemensem CX65.
Zajímavost: při zakoupení příslušenství (bike o meter) jste si mohli ze SIEMENSu M65 udělat tachometr na jízdní kolo.
Telefon je kromě vzhledu zcela totožný s S6, jedná se tedy o facelift S6.
Jedná se o výrobek firmy BOSCH. Telefon je tedy zcela odlišný od jiných Siemensů, má jiný konektor i uživatelské rozhraní. Celý přední kryt je vyroben z kovu (hliník) a displej má světlemodré podsvícení, což z něj dělá velmi stylový a reprezentativní kousek.
Zajímavost: všiměte si mřížky reprodktoru, tento materiál (velmi jemná kovová mřížka) Siemens po koupi mobilní divize BOSCH začal sám používat ve svých telefonech, např. v modelech MC60, C65, M65 nebo S75.
Oproti SL45 má SL45i naví podporu javy. Nápisy na předním krytu jsou chromované.
Siemens SX45 se ovládá pomocí rozměrného dotykového rezistivního displeje. Ten má QVGA rozlišení a zobrazí 65 536 barev, je vyroben aktivní technologií. O chod systému se stará procesor taktovaný na frekvenci 150MHZ a paměť RAM o velikosti 32MB. Pamět ROM je 16MB a v telefonu se nachází slot na SD/MMC kartu pro rozšíření paměti. Telefon má ještě v horní straně slot na karty CF - pomocí těchto karet mužete telefon podobně jako počítač vybavovat novými fukcemi např. wifi. SX45 umí telefonovat pouze s připojeným handsfree - ty se připojují do standartního konektoru X45 který má třeba Siemens SL45 nebo S45.
Zajímavosti je, že na tomto modelu Siemens spolupracoval se společností CASIO
Jedná se o SIEMENS S65 bez fotoaparátu, určený byl zejména pro firemní zaměstnance. Zbylá výbava je shodná s S65.
Oproti finální verzi (EF81) Má SLV 140 trošku jinač vyvedené symboly na klávesnici, menší vnější displej se světlejším rámečkem, vnitřní displej má rovněž světlý rámeček. Samozřejmě, je nejzásadnější rozdíl v tom, že na těle tohoto telefonu nenajdete žádný nápis "Benq".
STAV: 98%
Výrobek Siemensu, v době uvedení na trh se mělo jednat o nejlevnější telefon s podporou 3G (v době uvedení na trh (2006) měli 3G převážně top modely), kvůli šetření ovšem můžete zapomenout na videohovory, které k 3G tak nějak patří. Vidotelfonovat se dá, ale druhá strana vás neuvidí, protože chybí kamera nad displejem, ten má mimochodem rozlišení 176x220 a zobrazí 262.144 barev. Tento telefon má k dispozici 1,3MPX fotoaparát s LED bleskem, ale jako jediný Siemens který je vybavený LED bleskem ho neumí zapnout jako lampičku! Pamět je rozšířitelna kartou MicroSD. Ještě dodám, že se v telfonu nachází na Siemensí poměry rychlý Bluetooth.
ZAJÍMAVOST: V telefonu se nachází hra využívající rozšířené virtuální reality. Ve hře se aktivuje fotoaparát a po snímané scéně lítaji virtuální komáři které sestřelujete. K tomu aby jste na komára zamířili, musíte telefonem, pohybovat do stran.